Multiroom

Kiedyś w domu zupełnie wystarczało zwyczajne radio, albo magnetofon i nikt nie myślał o tym, że coś szumi albo przerywa. Jednak teraz marzy się nam multiroom zapewniający wysoką jakość dźwięki i łatwy dostęp do ogromnych zasobów muzyki i to nie tylko w jednym pomieszczeniu.

 

  • Aby cieszyć się multiroomem w naszym domu musimy mieć szereg urządzeń. Zapewniają je firmy trudniące się montażem systemów służących do automatyzacji funkcji budynku. Z pewnością przedstawiciele takich przedsiębiorstw odpowiedzą na wszelkie nasze pytania i rozwieją wątpliwości, a jednocześnie nakreślą przed nami wizję spokojnej przyszłości we własnym domu. Z pewnością podejmą się zaprojektowania takiego systemu, który nas zadowoli i pozwoli na pełną satysfakcję.
  • Głośniki, w które wyposażony będzie nasz multiroom muszą mieć odpowiednią moc w stosunku do wymiarów pomieszczenia. Ważną kwestią jest także ich umiejscowienie, a więc zdecydowanie, czy będą znajdować się na ścianach, czy jednak będą podwieszone na suficie. Istotną sprawą jest także ich wygląd, a więc muszą pasować do stylistyki pomieszczenia tak, aby w pełni współgrały z jego wyglądem.
  • Lubimy mieć kontrolę nad życiem zawodowymi i prywatnym, a już na pewno nad tym, jakiej rozrywki sobie dostarczamy. W związku z tym w naszym multiroomie musimy mieć dostęp do panelu sterującego, który sprawi, że dźwięk będzie znajdował się w naszym władaniu. Ważną częścią systemu jest także pojemny serwer audio. I w końcu pilot, a więc urządzenie, które już dawno pokochaliśmy. Nasz multiroom byłby bez niego niekompletny. W końcu wygoda obsługi jest tak samo ważna jak cudowna, jedwabista jakość dźwięku. Jedni są bardziej wrażliwi na tę pierwszą kwestię, a drudzy na drugą i jest to zupełnie normalne. Sterowanie może także być możliwe za pomocą innych nowoczesnych i coraz bardziej lubianych i powszechnych urządzeń, takich jak iPhone.
  • Muzyka w wielu pomieszczeniach? Pełna kontrola nad dźwiękiem? Dziś już to możliwe. Utwory muzyczne lub audycje radiowe mogą towarzyszyć nam tam, gdzie chcemy.