Zdrowe technologie

Dawno nie byłeś w luksusowym hotelu, wchodzisz i czujesz się, jakbyś dostał obuchem głowę. Wszędzie można zauważyć, że automatyka budynku nie tylko jest obecna, ale zaszła tak daleko, że dla tradycjonalistów jest to porównywalne z szokiem kulturowym. Reakcja jest uzasadniona, bowiem żyjemy w czasach, kiedy możemy rozmawiać ze ścianami, a one nam na odpowiedzą. Nawet dla młodych, nowoczesnych ludzi tak duży skok technologiczny jest prawdziwym szokiem.

 

  1. Warto spojrzeć na tę sprawę z nieco innej strony. Codziennie do hoteli przyjeżdżają setki, a jeśli jest to przybytek bardzo duży, nawet tysiące klientów. Każdy ma inne potrzeby, inną osobowość, styl bycia. Obsługa hotelowa i sam hotel muszą działać tak, aby żadna z tych osób nie czuła się gorsza od reszty mieszkańców. Mission impossible?

 

  1. Do hotelu przyjeżdża rodzina z dzieckiem cierpiącym na alergię, nie może mieć kontaktu z grzybami, ani pleśniami, bo dostanie ataku kichania i kaszlu, albo będzie się z nim działo coś o wiele gorszego.

 

  • Bez dobrej wentylacji zawsze trafi się którymś pokoju nieproszony gość. Jednak, jeżeli automatyka budynku jest na dobrym poziomie, zapewni ona właściwą wentylację oraz poziom wilgoci, dzięki czemu pomieszczenia będą należycie przygotowane do wizyty alergików, a także osób z innymi schorzeniami wymagającymi specjalnych warunków.

 

 

  • Jest to dobra strona dzisiejszych technologii, ponieważ pojedyncze osoby z obsługi hotelowej nie będą w stanie sprostać takim wymaganiom. Kilkugodzinne wietrzenie pokoi po wyprowadzce gości na niewiele się zda w kontakcie ze zbyt dużą wilgotnością powietrza w pomieszczeniu. Każdy mądry właściciel hotelu zdaje sobie sprawę, że poza luksusem liczy się także zapewnienie higienicznych warunków, o które trudno, gdy przez jeden pokój przewinie się kilkaset osób miesięcznie.

 

 

  • Dzięki współczesnej technologii, niestraszny nam brud, kurz, ani zagrzybione ściany w pokoju hotelowym. Zdrowie klienta to priorytet. Inteligentny hotel to zdrowy hotel, warto więc docenić wynalazek, jakim jest automatyka budynku.